Karty pre detskú dušu

k otvoreným rozhovorom s vašimi deťmi

Aj deti majú svoje problémy

  • Prečo sa so mnou spolužiaci nebavia?
  • Prečo je učka nespravodlivá?
  • Prečo má kamarátka lepšie oblečenie, mobil...?
  • Čo mám robiť, keď sa cítim opustený?
  • Prečo ma spolužiačky ohovárajú?
  • Prečo má mama radšej brata ako mňa?

Deti trápi prehra vo floorbale, nevydarené klavírne vystúpenie aj klamstvá a podrazy blízkych.

Ich problémy sa môžu stať väčšie, ako sú oni samé. Pohltia ich a cítia sa nešťastne.

Pracujem ako vychovávateľka a včera som prvýkrát pracovala s vašimi kartami. Práca s kartičkami mi nie je cudzia, máme doma rôzne, ale tie vaše sú úplne úžasné. Dotkli sme sa pár tém a niektoré odkazy zvieratiek som čítala s hrčou v krku. Ďakujeme.

Michaela Šišková, školská vychovávateľka

Menšie deti pracujú s kartami spolu s rodičmi, väčšie môžu aj samostatne. Prácu s kartami si pochvaľujú učitelia v školách aj v škôlkach, detskí psychológovia a rodičia. Horná hranica nie je obmedzená, pretože karty sa dotknú aj duší dospelých. 

Ako to funguje?

Balíček obsahuje 24 kariet. Na každej karte je zvieratko, ktoré prichádza odovzdať svoje posolstvo. Súčasťou kariet je aj výkladová brožúrka, ktorá posolstvo vysvetľuje.

Vytiahni si jednu kartu a polož ju na stôl. Obzri si obrázok a popremýšľaj, akú radu Ti zvieratko posiela. Potom si prečítaj text v brožúrke, kde nájdeš obšírnejší výklad karty a toho, čo Ti zviera odkazuje (podrobný návod nájdete v priloženej brožúrke).

Karty fungujú ako MÚDRY PORADCA, ktorý: 

1. POMENUJE PROBLÉM

Dieťa sa často nevie zorientovať vo svojich pocitoch a nevie presne pomenovať, čo ho trápi. Tým, že na problém presne ukážeme, veľa sa vyjasní.

2. PONÚKNE RIEŠENIE
Tento krok prináša úľavu. Zvieratko z karty ponúkne dieťaťu šancu, ako môže zmeniť postoj k situácii. Získa nadhľad a bude sa cítiť lepšie a radostnejšie.

3. ÚKOLUJE 🙂

Každá kartička obsahuje úlohu, ktorá pomôže precítiť, aké to je, ak problém vnímame INAK.

Menšie deti pracujú s kartami spolu s rodičmi, väčšie môžu aj samostatne. Prácu s kartami si pochvaľujú učitelia v školách aj v škôlkach, detskí psychológovia a rodičia. Horná hranica nie je obmedzená, pretože karty sa dotknú aj duší dospelých. 

Vďaka kartičkám sme sa dostali k témam, o ktorých som ani nevedela, že dcérka v sebe rieši. Páči sa mi, že sú na konci vždy nejaké úlohy k zamysleniu, pomáha nám to obom ešte viac do hĺbky pochopiť emócie a uvedomiť si ich v našom každodennom živote.

Lenka Medvecová, dcérka 5r a 1rwww.prosimspinkej.cz

Vyskúšala som ich na sebe ... Cítila som sa strašne sama , ako by mi nik nerozumel ....vytiahla som si č.4 ...ďalej to komentár nepotrebuje.

Zuzka R.

Karty, ktoré otvárajú detské srdiečka a zbližujú rodičov s deťmi ešte viac, sú napísané tak, že vedú k premýšľaniu. 

Pricestujú k vám v ručne šitom vrecku.

24 kariet = 24 emócií, situácií a postojov k nim + 24 úloh

cena 14 EUR

Ešte niečo o autorkách:

Zuzana Mihálechová
„Vychovávam“ v prvom rade seba a až potom svoje dieťa. V skúmaní sveta neprekážam, svoje dieťa neobmedzujem a som presvedčená, že deti vychovávať v podstate netreba. Stačí žiť tak, ako by sme chceli, aby žili oni. Deti sa už pridajú. 

Na svojom blogu Vedomá mama a prostredníctvom svojich kurzov ukazujem rodičom, ako žiť vedome, v súlade so sebou a so svojimi deťmi.

Ľubica Urbanová
Dlhé roky sa venujem skúmaniu života v jeho rozmanitosti prejavov, pozorovaniu príčin, dôsledkov a pocitov. Dospela som k poznaniu, že za vlastné pocity sme zodpovední vždy iba my sami, bez ohľadu na okolnosti. 
 
Pracujem ako life coach. Pomáham svojim klientom spoznať ich životné programy, ktoré ich spútavajú a zabraňujú im žiť  slobodnejšie.
 

Syn má v poslednej dobe problém ráno ísť do škôlky, tak sme ťahali kartičku a sadlo to parádne aj bez otázky. Vyšlo mu prasiatko a super sme si pokecali.

Vierka M.

Dnes sme mali ísť s Ali do Prahy, no niečo nám do toho prišlo. A tak som sa opýtala, čo mi tým chcelo byť povedané, keď sme cestu museli odložiť. A vyšiel nám krokodýl. Rezonovalo so mnou každé slovo!

Lucka V.

Vyskúšali sme najskôr len tak, ako sa cítime v danom momente a vyšlo nám to všetkým štyrom. (Ja som si vytiahla surikatu a fakt to na mňa to, čo teraz prežívam sedí) A kamarátka, veľmi pragmatické žieňa, mi hovorila, že aj na ich rodinu to sedelo. Ďakujeme 🙂

Anička Hríbiková , synovia 6r a 3r

Môj syn sa hneď zaujímal o obrázky a chcel vedieť, ktorá karta čo znamená ako sa "táto hra" hrá. V brožúrke je veľmi pekne opísané, ako sa karty používajú aj opisy obrázkov. Deťom sa to veľmi páči a určite nás budú karty ešte dlho sprevádzať.

Nina, synovia 4r a 2r

Karty pre detskú dušu sú skvelým pomocníkom. Deťom, bez ohľadu na vek, sa páčia obrázky a tým starším rady, ktoré kartičky dávajú. Či už kartičku vytiahnu cielene s otázkou alebo intuitívne, kartička odpovie presne na aktuálnu situáciu, čo deťom nešlo spočiatku do hlavy a čudovali sa, aké kúzlo to bolo, čo im kartičku vytiahlo 🙂. Deti si ich ťahajú každé ráno. Ďakujeme autorkám za skvelý nápad a želáme, nech si kartičky nájdu svoje detičky.

Silvia Legdanová, syn 14r, dcéra 11r, 5r a dvojičky 2roky

Nevedela som ho dostať spať, stále čítal karty. Aj každé ráno si vykladá. Dokonca si ich zobral do školy. Mala som trošku obavu, lebo deti v predpubertálnych stavoch... Ale vraj sa im to páčilo. A dievčatám najviac karta jednorožec. 🙂

Andrea Karaffová., syn 11 r

Ak máte ďalšie otázky, je vám niečo nejasné, napíšte nám na info@enigmatic.sk