Karty pre detskú dušu

Pre všetky deti, ktoré chcú zostať v kontakte so svojim vnútorným svetom

Aj deti majú svoje problémy

 • Prečo sa so mnou spolužiaci nebavia?
 • Prečo je učka nespravodlivá?
 • Prečo má kamarátka lepšie oblečenie, mobil...?
 • Čo mám robiť, keď sa cítim opustený?
 • Prečo ma spolužiačky ohovárajú?
 • Prečo má mama radšej brata ako mňa?

Deti trápi prehra vo floorbale, nevydarené klavírne vystúpenie aj klamstvá a podrazy blízkych.

Ich problémy sa môžu stať väčšie, ako sú oni samé. Pohltia ich a cítia sa nešťastne.

Prestali sa vám deti zdôverovať?

Chceli by ste vedieť, čo ťaží ich dušičku?

Chceli by ste im ukázať, ako pracovať so svojimi postojmi a neviete ako na to?

Skúste karty pre detskú dušu!

Ukážu vám a vašim deťom, že nič nie je také hrozné, ako sa zdá a že každý problém k nám vždy prichádza z nejakého dôvodu. Môžeme sa vďaka nemu o sebe veľa naučiť. 

Karty naučia deti, ako svoje problémy nadľahčovať, aby ich váha tak veľmi neťažila. Deti pochopia, že problémy k životu patria a netreba sa ich báť. Vo všetkom je vždy aj niečo dobré.

Ako to funguje?

So správnym vedením môže byť múdrosť prístupná každému. Tieto karty slúžia ako kompas do duše. Balíček obsahuje 24 kariet. Na každej karte je zvieratko, ktoré prichádza odovzdať svoje posolstvo. Súčasťou kariet je aj výkladová brožúrka, ktorá posolstvo vysvetľuje.

"Kedykoľvek budeš cítiť, že potrebuješ radu, zamiešaj karty a požiadaj svoju intuíciu, aby Ti poslala odkaz. Polož otázku a mysli na ňu po celý čas, ako budeš miešať karty. Tá správna karta si Ťa nájde."

Vytiahni si jednu kartu a polož ju na stôl. Obzri si obrázok a popremýšľaj, akú radu Ti zvieratko posiela. Potom si prečítaj text brožúrke, kde nájdeš obšírnejší výklad karty a toho, čo Ti zviera odkazuje."

Tieto karty fungujú ako múdry poradca:

 • Pomenujú problém, ktorý v danej situácii dieťa má.

  Dieťa sa často nevie zorientovať vo svojich pocitoch a v tom, čo sa mu deje. Nevie presne pomenovať, čo ho trápi. Tým, že na problém presne ukážeme, veľa sa vyjasní.
 • Ponúknu riešenie, ako sa cítiť lepšie.

  Tento krok prináša úľavu. Zvieratko z karty ponúkne dieťaťu šancu, možnosť, ako zmeniť postoj k tomu, čo sa mu deje. Vďaka nadhľadu, ktorý nad situáciou získa, sa bude cítiť lepšie a radostnejšie.
 • Úkolujú 🙂

  Každá karta obsahuje úlohu, ktorá potvrdí to, čo sa na karte píše a pomôže dieťaťu prežiť, aké to je, ak problém vnímame INAK.

Karty ocenia deti od 6 rokov. Horná hranica nie je obmedzená, pretože karty sa dokážu dotknúť aj duší dospelých. 

Pri vykladaní múdrych kariet sa učíte pracovať so svojou mysľou, orientovať sa vo svojich emóciách a nazerať do svojho vnútorného sveta.

Deti si cibria svoju intuíciu a udržujú kontakt so svojim vnútorným svetom.

O autorkách:

Zuzana Mihálechová
„Vychovávam“ v prvom rade seba a až potom svoje dieťa. V skúmaní sveta neprekážam, svoje dieťa neobmedzujem a som presvedčená, že deti vychovávať v podstate netreba. Stačí žiť tak, ako by sme chceli, aby žili oni. Deti sa už pridajú. 

Na svojom blogu Vedomá mama a prostredníctvom svojich kurzov ukazujem rodičom, ako žiť vedome, v súlade so sebou a so svojimi deťmi.

Ľubica Urbanová
Dlhé roky sa venujem skúmaniu života v jeho rozmanitosti prejavov, pozorovaniu príčin, dôsledkov a pocitov. Dospela som k poznaniu, že za vlastné pocity sme zodpovední vždy iba my sami, bez ohľadu na okolnosti. 
 
Pracujem ako life coach. Pomáham svojim klientom spoznať ich životné programy, ktoré ich spútavajú a zabraňujú im žiť  slobodnejšie.
 

Prečo by ste mali mať Karty pre detskú dušu doma?

 • Sú jedinečné v tom, že prinášajú duchovno do vašich životov
 • K deťom sa dostanú informácie, o ktorých sa veľa nevie a nehovorí
 • Pochopia súvislosti v situáciách bežného života a naučia sa zaujať správny postoj ku svojim starostiam
 • Zažijú pocity úľavy

Ručne šité vrecká

Karty sme sa rozhodli baliť do ručne šitých vreciek a ich hodnota je už zahrnutá v cene. Deti si tak môžu karty uchovávať v odolnom, peknom obale. Každé vrecko je originál a máme ho v limitovanom množstve. Aktuálne ponúkame ružové a tmavomodré vrecko.  
V objednávke zaškrtnite to, ktoré s vami, či vašim dieťaťom ladí viac 🙂

Balíček kariet obsahuje:

 

 24 kariet + výkladová brožúrka + vrecko

 

Cena 13 EUR 

Karty pre detskú dušu sú skvelým pomocníkom. Deťom, bez ohľadu na vek, sa páčia obrázky a tým starším rady, ktoré kartičky dávajú. Či už kartičku vytiahnu cielene s otázkou alebo intuitívne, kartička odpovie presne na aktuálnu situáciu, čo deťom nešlo spočiatku do hlavy a čudovali sa, aké kúzlo to bolo, čo im kartičku vytiahlo 🙂. Deti si ich ťahajú každé ráno. Ďakujeme autorkám za skvelý nápad a želáme, nech si kartičky nájdu svoje detičky.

Silvia Legdanová, syn 14r, dcéra 11r, 5r a dvojičky 2roky

Nevedela som ho dostať spať, stále čítal karty. Aj každé ráno si vykladá. Dokonca si ich zobral do školy. Mala som trošku obavu, lebo deti v predpubertálnych stavoch... Ale vraj sa im to páčilo. A dievčatám najviac karta jednorožec. 🙂

Andrea Karaffová., syn 11 r

Zaujíma vás, ako to vyzerá vo vnútri?

Vyskúšali sme najskôr len tak, ako sa cítime v danom momente a vyšlo nám to všetkým štyrom. (Ja som si vytiahla surikatu a fakt to na mňa to, čo teraz prežívam sedí) A kamarátka, veľmi pragmatické žieňa, mi hovorila, že aj na ich rodinu to sedelo. Ďakujeme 🙂

Anička Hríbiková , synovia 6r a 3r

Môj syn sa hneď zaujímal o obrázky a chcel vedieť, ktorá karta čo znamená ako sa "táto hra" hrá. V brožúrke je veľmi pekne opísané, ako sa karty používajú aj opisy obrázkov. Deťom sa to veľmi páči a určite nás budú karty ešte dlho sprevádzať.

Nina, synovia 4r a 2r

S kartami sme sa fakt vyhrali:

Sú napísané tak, že nútia k premýšľaniu. Zároveň je obsah zrozumiteľný a uchopiteľný.
24 kariet = 24 emócií, situácií a postojov k nim + 24 úloh

Karty pre nás ilustrovala skvelá Evka Langerová, ktorá má podobné zmýšľanie a pochopenie jednotlivých emócií a postojov k nim. Je našou spriaznenou dušou, a preto sa veľmi rýchlo naladila na našu víziu a previedla ju do krásnych zvieratkovských obrázkov. 

Kartičky dostanete v ručne šitých vreckách. 

Majú príjemný formát 7 krát 11,5 pre detskú ruku a zaoblené rohy.

Karty sú vytlačené na tvrdenom papieri Zenith

Prajeme si, aby sa cez karty dostal k vašim deťom:

NÁVOD, ako pracovať so svojimi postojmi

POCHOPENIE, že každé správanie má svoju príčinu

NÁDEJ, že život má svoj krásny zmysel

VEDOMIE, že všetko je tak, ako má byť

Ak máte ďalšie otázky, je vám niečo nejasné, napíšte nám na info@enigmatic.sk